Nasze nowe projekty na Ukrainie

Nasze nowe projekty na Ukrainie

Nasze punkty pomocy farmaceutycznej działają już ponad dwa miesiące, a obecnie realizujemy również dwa nowe projekty, tym razem bezpośrednio na Ukrainie.

  1. Refundacja leków dla przesiedleńców w trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej przebywających we Lwowie (system refundacji oparty na Voucherach dystrybuowanych przez organizacje pomocowe).

  2. Zakup i dostarczanie leków ludności cywilnej i jednostkom opieki zdrowotnej poprzez mobilne punkty pomocy farmaceutycznej na terenach z utrudnionym dostępem do opieki medycznej / dotkniętych działaniami zbrojnymi w północnej i wschodniej Ukrainie (obwód Czernihowski).

Obydwa projekty zostały opracowane w porozumieniu i przy współpracy z ukraińskimi farmaceutami i instytucjami samorządu aptekarskiego oraz administracji publicznej Ukrainy. Leki będą kupowane bezpośrednio na Ukrainie, co dodatkowo wzmocni lokalną, cierpiącą w wyniku wojny ekonomię. Będą one również znane beneficjentom. Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie i prosimy o jeszcze trochę dobra :-)! Wrzućcie proszę grosz na naszą zbiórkę, wesprzyjcie nasze działania : https://zrzutka.pl/pomoc-ukrainie-farmaceuci-org