Kolejne punkty pomocy farmaceutycznej dla uchodźców !

Kolejne punkty pomocy farmaceutycznej dla uchodźców !

W partnerstwie z farmaceuci.org powstają kolejne punkty pomocy farmaceutycznej dla uchodźcow !

Cichymi bohaterami obecnego kryzysu, są min. Daria Wielogórska-Rutka, prezes Lubuskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej i jej zespół Farmaceutów - wolontariuszy. Wspaniali ludzie! Mieliśmy dzisiaj zaszczyt obserwować ich przy pracy w stworzonym przez nich mobilnym punkcie pomocy farmaceutycznej w Zielonej Górze, krążącym pomiędzy miejscami rozlokowania uchodźców. Ogarniają setki osób z wielkim wyczuciem i zaangażowaniem - wysłuchują, doradzają, leczą, będąc przy tym niesłychanie skromnymi osobami i w 100% profesjonalistami!

Kolejny punkt powstał we Wrocławiu, przy ulicy Wittiga 4 ( budynek akademików politechniki, gdzie lokowani są uchodźcy). Pod kierownictwem Prezesa Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej, Marcina Repelewicza zespół wspaniałych Farmaceutek i Farmaceutów opiekuje się setkami, jeżeli nie tysiącami uchodźcow przewijających się przez budynek, służąc zarówno nieocenioną pomocą farmaceutyczną jak i będąc pierwszym kontaktem z polskim systemem opieki zdrowotnej. Grafik mają wypełniony wolontariuszami, którzy i tak zostają po ustalonych godzinach, aby pomóc wszystkim potrzebującym ❤.

Punkty pomocy farmaceutycznej powstały również w Opolu, Poznaniu a także w Siemianowicach Sląskich! W Warszawie farmaceuci udzielają pomocy aż w trzech punktach na terenie Warszawy i Nadarzyna !

Siemianowice Śląskie

Opole (fot. Opolska Izba Aptekarska)